Mrak progutao Kastel: Turisti tražili put uz pomoć telefona
- Jul 16, 2025
- 1 min read
Turisti, ali i Banjalučani koji su sinoć posjetili Kastel ostali su neprijatno iznenađeni jer je čuvena tvrđava bila u potpunom mraku.

Nikom nije jasno zašto su svjetla i unutar i izvan zidina ugašena. Posjetioci su bili prisiljeni da si lampama na mobilnim telefonima osvijetljavaju put.
Gradonačelnik Draško Stanivuković se ranije hvalio ulaganjima u tvrđavu Kastel.
Prošle godine organizovana je manifestacija “Veče pod svjetlima Kastela”, kada je ozvaničen završetak radova na osvjetljenju tvrđave, koja je kako su navele lokalne vlasti “prvi put u istoriji dobila svoj puni, dugoočekivani sjaj”.




Comments