top of page

Mrak progutao Kastel: Turisti tražili put uz pomoć telefona

  • Jul 16, 2025
  • 1 min read

Turisti, ali i Banjalučani koji su sinoć posjetili Kastel ostali su neprijatno iznenađeni jer je čuvena tvrđava bila u potpunom mraku.

Nikom nije jasno zašto su svjetla i unutar i izvan zidina ugašena. Posjetioci su bili prisiljeni da si lampama na mobilnim telefonima osvijetljavaju put.

Gradonačelnik Draško Stanivuković se ranije hvalio ulaganjima u tvrđavu Kastel.

 

Prošle godine organizovana je manifestacija “Veče pod svjetlima Kastela”, kada je ozvaničen završetak radova na osvjetljenju tvrđave, koja je kako su navele lokalne vlasti “prvi put u istoriji dobila svoj puni, dugoočekivani sjaj”.

 

 
 
 

Comments


bottom of page