top of page

Đajić u Beogradu sa ministrom Lončarom: Jačamo partnerstvo u zdravstvu Republike Srpske i Srbije

  • 2 hours ago
  • 1 min read

Bivši generalni direktor Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske prof.dr Vlado Đajić sastao se danas u Beogradu sa ministrom zdravlja Republike Srbije, prof. dr Zlatiborom Lončarom, sa kojim je razgovarao o nastavku i unapređenju saradnje Republike Srpske i Srbije u oblasti zdravstva.

Đajić je istakao da saradnja zdravstvenih institucija Republike Srpske i Srbije godinama donosi konkretne rezultate, podsjećajući da je tokom osam godina na dužnosti generalnog direktora UKC Republike Srpske predano radio na njenom jačanju. Posebno je naglasio značaj stručnog usavršavanja ljekara iz Republike Srpske u Srbiji, kao i dolaska srbijanskih stručnjaka koji svoja znanja prenose zdravstvenim radnicima u Republici Srpskoj.


Tokom razgovora ministar Lončar potvrdio je punu podršku nastavku i daljem unapređenju saradnje u oblasti zdravstva, kako u liječenju pacijenata, tako i u edukaciji ljekara i ostalih zdravstvenih radnika. Đajić je zahvalio ministru na dugogodišnjoj podršci Republici Srpskoj i njenom zdravstvenom sistemu.

 
 
 

Comments


bottom of page