top of page

Zahvaljujući odbornicima SNSD-a kontejneri u Banjaluci danas prazni FOTO

  • Writer: Banjalučke priče
    Banjalučke priče
  • Mar 27
  • 2 min read

U većini kontejnera u centru Banjaluke nema smeća, a i na mjestima gdje ima otpada, odložen je tamo gdje mu je mjesto – ovakva je situacija jutros, dan nakon vanredne sjednice banjalučke Skupštine na kojoj su odbornici raspravljali o problemu sa odvozom otpada i pitanjem deponije u Ramićima gdje su zaključcima odbornika SNSD-a privremeno riješeni problemi odlaganja otpada.



Epilog jučerašnje sjednice je jednoglasno donošenje Zaključka, oko koga su se usaglasili predstavnici skupštinske većine, gradonačelnik Draško Stanivuković i drugi odbornici u Skupštini.


Zaključak je sačinjen od nekoliko preporuka Skupštine prema preduzećima “Čistoća” i “Dep-ot”, koja su zadužena za odvoz i prijem otpada.


Skupština Grada zahtijeva održavanje nesmetanog rada u prikupljanju i odvozu otpada sa teritorije grada Banjaluka i nesmetano funkcionisanje nadležnih preduzeća, prvi i osnovni je zahtjev donesenog zaključka.



“Komisija za izbor i imenovanje treba da utvrdi formiranje posebnog tijela – Komisije koje će voditi računa o nesmetanom obavljanju radova navedenih preduzeća. Komisija će biti sačinjena od članova Gradske uprave, predstavnika Skupštine grada Banjaluka, kao i predstavnika drugih opština koje otpad odlažu u deponiju u Ramićima”, navodi se u Zaključku.


Pored navedenog, odbornici ovim zaključkom daju preporuku „Čistoći“ da ne pristupi preuzimanju vlasništva nad deponijom u Ramićima, dok novoformirana Komisija prethodno ne izda mišljenje po ovom pitanju.



Podsjećamo, “Čistoća” je dobila spor protiv “Depot-a”, i presudom im je pripalo vlasništvo nad zemljištem na kojem se nalazi deponija u Ramićima.


Iz “Čistoće” su nakon toga naglasili da žele neometano sprovođenje ove presude, kako bi ušli u posjed deponije.


Međutim, rukovodstvo i radnici “Depot-a” izrazito su nezadovoljni ovim ishodom s obzirom da su jedino preduzeće koje ima licencu i dozvole potrebne za odlaganje i obradu otpada te bi prestankom njihovog rada došlo do ekološke katastrofe gdje bi direktno bilo ugroženo zdravlje svih Banjalučana.



Na kraju su najviše ispaštali građani Banjaluke, koji su se proteklih nekoliko dana žalili i dijelili fotografije velikih količina smeća u njihovim naseljima na društvenim mrežama, a koje danas naporima odbornika SNSD-a nema.


 
 
 

Comentarios


bottom of page