top of page

Talić vratio sjećanja na čistu Banjaluku: Grad bio čistiji prije 50 godina nego danas, iako je izdvojeno pola miliona KM za pranje ulica FOTO

  • Aug 13, 2025
  • 1 min read

Odbornik SNSD-a u Skupštini Grada Banjaluka, Nenad Talić, objavio je na društvenim mrežama fotografije iz 70-ih godina koje, kako kaže, pokazuju vrijeme kada je Banjaluka znala šta znači čistoća. Na crno-bijelim snimcima vidi se pranje ulica u naselju Lazarevo, tadašnjem Budžaku, uz cisterne i radnike Čistoće koji su marljivo održavali grad.

„Kada su stanovnici ovog naselja zadnjih godina vidjeli vozilo za pranje ulica?“, upitao je Talić.

Podsjećamo, pranje ulica u Banjaluci danas je rijetkost, iako je iz gradskog budžeta za ovu namjenu izdvojeno vrtoglavih pola miliona maraka. I dok su u 70-im radnici i cisterne obilazili gotovo svaku ulicu, danas su pojedina naselja, poput Lazareva u prljavštini, osim kada kiša odradi posao umjesto Čistoće.



 
 
 

Comments


bottom of page