SPS Banjaluka poziva sugrađane da potpišu peticiju: 35 miliona KM za rasvjetu je previše
- Jul 30, 2025
- 1 min read
Gradski odbor Socijalističke partije Srpske Banjaluka poziva sve građane i predstavnike medija da prisustvuju potpisivanju peticije protiv rasipanja 35 miliona KM za ulično osvjetljenje, koje će se održati sutra u 11.55 časova, kod „Megafona“ na Trgu Krajine.

Gradonačelnik smatra da je sada prioritet našeg grada zamjena sijalica u iznosu od 35 miliona KM. Taj posao želi da povjeri hrvatskoj firmi, dok Banjaluka svakodnevno propada. Djeca čekaju u redovima za vrtić, čitava naselja ostaju bez vode čim grane sunce, putevi i asfalt se raspadaju, a mostovi ne vode nikuda. Mi ne pitamo zašto svjetlo, već zašto prvo svjetlo, a ne prvo ljudi poručili su iz Gradskog odbora SPS Banjaluka.
Iz partije ističu da će ovaj događaj biti snažan glas protiv neracionalnog trošenja novca građana, a simbolično će početi u pet do dvanaest — kao upozorenje da je vrijeme za akciju.
Banjaluka ne smije da ćuti!




Comments