top of page

Putnici na stajalištu u Vrbanji bježe od smrada, kanti za smeće ni za lijeka FOTO

  • Jun 20, 2025
  • 1 min read

Autobusko stajalište u banjalučkom naselju Vrbanja više liči na divlju deponiju nego na prostor gdje građani svakodnevno čekaju javni prevoz. Smeće se gomila na sve strane, ispod klupe, pored ograde, pa čak i ispod same nadstrešnice, a ono što dodatno zabrinjava jeste da nema kante za smeće.

Neprijatni mirisi, razbacane ambalaže, pikavci i ostaci hrane, sve to dočekuje putnike.


"Ne zna se šta je gore, vrućina ili smrad. A i kad padne kiša, ispod nadstrešnice ne možeš stajati koliko je prljavo i odvratno", komentariše jedan od putnika.


Izgleda da je za nadležne u Gradskoj upravi, koji udobno sjede u svojim kancelarijama, jedna obična kanta za smeće na stajalištu u Vrbanji prevelik zalogaj. Mogli bi se bar sjetiti da građanima obezbijede minimum dostojanstva dok čekaju prevoz.

Fotografije govore više od riječi.

 
 
 

Comments


bottom of page