Protest u Banjaluci: Zbog nestašice vode prosuo mlijeko ispred Vodovoda VIDEO
- 2 hours ago
- 1 min read
Proizvođač mlijeka iz Barlovaca Predrag Gojković izrazio je danas svoje nezadovoljastvo činjenicom da u ovom banjalučkom prigradskom naselju, već 48 sati nema vode.

Svoj protest izrazio je tako što je prosuo mlijeko ispred banjalučkog Vodovoda.
Prije samog čina prepirao se sa radnikom Vodovoda, piše Buka.
Podsjećamo, Banjaluka se gotovo svakog ljeta suočava sa problemima u vodosnabdijevanju prigradskih naselja.
Zbog vanredne situacije na području koje se snabdijeva sa rezervoara Tunjice, stanovnici Potkozarja, Piskavice, Verića, Mišinog Hana, Barlovaca, dijela Dragočaja, Ramića i Prijakovaca narednih dana imaće vodu po režimu kontrolisane isporuke.
Prema saopštenju banjalučkog Vodovoda, voda će se isporučivati naizmjenično: parnim danima od 8 do 18 časova za naselja koja se snabdijevaju sa rezervoara Prijakovci, a neparnim danima u istom terminu za naselja koja se snabdijevaju sa rezervoara Ramići. Od 18 do 8 časova isporuka vode biće obustavljena radi punjenja rezervoara.
Iz Vodovoda navode da je tokom proteklog vikenda zabilježena rekordna potrošnja, te apeluju na građane da vodu koriste racionalno.




Comments