top of page

Policija upozorava: Iz godine u godinu raste broj mladih koji koriste drogu

  • 3 hours ago
  • 1 min read

Alarmantno upozorenje policije – Na području Policijske uprave Banjaluka svake godine se povećava broj mladih koji koriste drogu, prije svega marihuanu, kokain i amfetamin, a često su zatečeni i prilikom konzumacije, izjavio je načelnik Odjeljenja za organizovani kriminalitet i drogu Zoran Pašalić.



Pašalić je rekao da policija kontinuirano sprovodi preventivne akcije, poput predavanja u školama, ali i represivne u kojima oduzima drogu.


“Od početka godine su sprovedene tri operativne akcije i oduzeto je 16 kilograma marihuane, 1,6 kilograma kokaina, oko 300 grama amfetamina, te manja količina ostale droge”, naveo je Pašalić.


Povodom Međunarodnog dana borbe protiv zloupotrebe i nezakonite trgovine droga, pripadnici Policijske uprave Banjaluka su na Trgu Krajine dijelili građanima promotivni materijal sa savjetima i preporukama s ciljem pravovremenog i adekvatnog reagovanja u slučaju da posumnjaju da neko od mladih iz njihovog okruženja konzumira drogu.


“Važno je informisati javnost, prije svega roditelje, o opasnostima koje nosi zuloupotreba droge. Važno je da roditelji na pravi način znaju prepoznati kada dijete ima problem i adekvatno reagovati”, rekao je Pašalić novinarima.


Osim savjeta i preporuka, promotivni materijal sadrži i kju-ar kod posredstvom kojeg je moguće pristupiti radio-drami u kojoj je obrađena ova tema.

 
 
 

Comments


bottom of page