top of page

"Panteri" napali Stanivukovića:Manipuliše izgradnjom Centralnog spomen - obilježja

  • Jul 25, 2025
  • 1 min read

Udruženje veterana Garda “Panteri” saopštilo je danas da gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković manipuliše izgradnjom centralnog spomen-obilježja poginulim borcima s ciljem pribavljanja jeftinih političkih poena, te zatražilo da prestane sa tim zloputrebama.

“Zahtijevamo od Stanivukovića da prestane da zloupotrebljava centralno spomen-obilježje za ličnu promociju i da ga konačno završi, a ukoliko bude nastavio sa starom praksom zloupotrbe poginulih boraca, spremni smo i na proteste”, najavili su ratni veterani.


Iz ovog udruženja su istakli da je Stanivuković ovakvim odnosom pokazao da mu ni heroji nisu sveti.


Na temperaturi od 40 stepeni: Ovi dijelovi Banjaluke danas ostaju bez vode

Podsjetili su da je Stanivuković je isti spomenik htio da otkrije pred izbore prošle godine, iako nije bio završen, s ciljem skupljanja jeftinih političkih poena.


Uz napomenu da su radovi nastavljeni poslije izbora, iz Udruženja su naglasili i da je drastično povećana cijena spomenika.


“To govori da je Stanivuković izgradnjom centralnog spomenika manipulisao, jer još nije završen”, naveli su iz Udruženja i zatražili da kaže kada će spomenik konačno biti završen.

 
 
 

Comments


bottom of page