top of page

Ovim ljudima dječija igrališta NISU PRIORITET (FOTO)

  • Sep 29, 2025
  • 1 min read

Savjet mjesne zajednice Obilićevo 1, zajedno sa roditeljima mališana, više puta je slao molbe na adresu Gradske uprave Banjaluka tražeći sanaciju dječijih igrališta – kako u naselju Carice Milice, tako i u drugim dijelovima grada. Odgovora nije bilo.

Dok su roditelji strahovali da im se dijete ne povrijedi na zahrđaloj i oštećenoj ogradi igrališta, nadležni u Gradskoj upravi su – kako kažu – zatvarali oči.


„Gradske vlasti očito ostaju pri stavu da im dječija igrališta nisu prioritet. Vapaji i dopisi roditelja nisu urodili plodom, ni u Carice Milice ni u drugim naseljima. Dopise nisu slali samo roditelji, već i Savjet mjesne zajednice Obilićevo 1. NIŠTA. NIKADA“, naveli su iz Partnerstva za bolju Banjaluku.

Ipak, nekoliko svjesnih pojedinaca odlučilo je da samoinicijativno riješi problem. Tako je postavljena nova ograda oko dijela igrališta namijenjenog za fudbal, pa će djeca barem na tom dijelu moći bezbjedno da provode vrijeme.


Ograda je donirana zahvaljujući: ministru zdravlja i socijalne zaštite Republike Srspke Alenu Šeraniću, poslaniku u NSRS Borivoju Obradoviću, odbornici u Skupštini grada Banjaluka Žani Grmuši i predsjedniku MZ Obilićevo 1 Oliveru Gačiću.



 
 
 

Comments


bottom of page