„NAŠA DJECA PRELAZE SMRTNU ZONU“: Mještani upozoravaju na opasan prelaz na magistrali Banja Luka–Čelinac
- 1 day ago
- 2 min read
Pješački prelaz gotovo nevidljiv, ulica bez osvjetljenja i signalizacije. Građani tvrde da su životi djece i pješaka svakodnevno ugroženi

Mještani Ulice Braće Kukrika ponovo upozoravaju na, kako navode, ozbiljan i dugogodišnji problem bezbjednosti na magistralnom putu Banja Luka – Čelinac, gdje je pješački prelaz gotovo nevidljiv i neadekvatno obilježen.

Kako ističu, uprkos višegodišnjim apelima upućenim nadležnim institucijama, konkretno rješenje još uvijek nije pronađeno, a problem se, kako tvrde, samo prebacuje s jedne institucije na drugu.
„Krajem avgusta biće pune tri godine kako molimo da se ovaj problem riješi. Životi djece i svih pješaka su ugroženi. Ovaj magistralni put Banjaluka-Čelinac je postao brza cesta, znakova nema jer divljaci sve ruše i čupaju. Vozači samo noga na gas i juriš. Policije nema, nikome nismo prioritet“, navode ogorčeni mještani.

Prema njihovim riječima, na ovoj dionici puta ranije su se dešavale i teške saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodima.
Dodatni problem, kako navode, predstavlja povećan intenzitet saobraćaja nakon otvaranja mosta u Česmi, što je ovu dionicu učinilo još opasnijom za pješake.
Mještani upozoravaju i na nepropisnu brzinu kretanja vozila, posebno teretnog saobraćaja, dok je pješački prelaz, kako tvrde, slabo vidljiv, bez adekvatne signalizacije i osvjetljenja u večernjim satima.
„Znak za pješački prelaz je praktično u stablu oraha, noću se ništa ne vidi“, navode ogorčeni mještani.
Takođe ističu da na ovoj lokaciji ne postoji autobusko stajalište.
"Struka je zakazala ali i dalje vješto ignorišu naše molbe. Novac se troši na igrališta i staze za šetnju a mi u 21. vijeku nemamo siguran pjesacki prelaz na magistralnom putu", kažu za Banjalučke priče.
„Takođe, u ovoj ulici postoje i dvije velike rupe na kolovozu, zbog kojih, kako kažu mještani, otpadaju točkovi. Mještani mole nadležne da ih što prije saniraju.






Comments