top of page

MUP kontinuirano radi na bezbjednosti djece

  • May 22, 2025
  • 1 min read

Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Siniša Karan i direktor Policije Siniša Kostrešević posjetili su Osnovnu školu "Branko Radičević" u Banjaluci, gdje je održano predavanje sa ciljem podizanja znanja učenika o bezbjednom kretanju od kuće do škole.

Predavanje su učenicima drugih razreda održali službenici Policijske uprave Banjaluka povodom Međunarodnog dana nestale djece, 25. maja.

 



Ovo je jedna u nizu aktivnosti koje MUP Srpske organizuje radi podizanja svijesti građana o pravilima koja se odnose na zaštitu djece, njihovo bezbjedno kretanje, kao i proceduru u slučaju nestanka maloljetnog lica.


Karan je istakao da Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske kontinuirano radi na ukupnoj bezbjednosti djece i da od 2019. godine nema aktivnih potraga za nestalim maloljetnim licem.

 

On je naveo da akcenat u njihovim aktivnostima ima bezbjedno kretanje djece od kuće do škole i obrnuto i podsjetio da već od trećeg razreda osnovne škole prestaje zakonska obaveza da djeca imaju pratnju roditelja ili lica koja brinu o njima.

 

- Svrha predavanja je da upozorimo djecu na sve moguće kritične situacije u pravcu kretanja od kuće do škole. Prošle godine smo intenzivno radili i sa roditeljima kako da se ponašaju u slučaju nestanka djece - rekao je Karan.

 
 
 

Comments


bottom of page