top of page

Mještani ovog dijela Banjaluke na pravim mukama: Naselje Lauš već dva dana nema vodu

  • Jun 5, 2025
  • 1 min read

Banjalučko naselje Lauš već dva dana nema vodu.

 



Kako su za ATV rekli mještani ovog banjalučkog naselja, nadležni su im rekli da vode nema zato što čiste bazene i da je neće biti narednih nekoliko dana.

 

Mještani kažu da su i prošle godine imali sličan problem te da je vode nestajalo od 18 časova pa sve do jutra.


Imajući u vidu visoke temperature koje su ovih dana u Banjaluci, nestanak vode građanima zadaju prave muke.

 

Iz “Vodovoda” za “Nezavisne novine” ranije je rečeno da je u toku redovno čišćenje infiltracionih taložnica u krugu Fabrike vode u Novoseliji, te da su se potrudili u odnosu na godinu ranije, ubrzati proces i smanjiti broj dana čišćenja. Kako tvrde, rade u dvije smjene.

 

“Stanovnici grada koji se vodom snabdijevaju s rezervoara Kočićev vijenac i Ristin gaj zbog toga će periodično ostajati bez vode. Po predviđenoj dinamici radovi bi trebalo da traju do kraja sedmice, a potrudićemo se da potrošači vodu imaju u jutarnjim i večernjim satima”, navedeno je iz “Vodovoda”.

 

Oni mole građane za strpljenje, a kao benefit navode i povećanje kapaciteta bunarskog sistema za oko 40 litara u sekundi.

 
 
 

Comments


bottom of page