Mještani Donjih Kola najavili blokadu puta: Prozvali Stanivukovića i firmu “Građenje Đurić” zbog katastrofalnih radova FOTO
- Sep 29, 2025
- 1 min read
Mještani Donjih Kola uskoro će blokirati glavni put Banjaluka – Jajce, nezadovoljni lošom sanacijom puta u svom naselju. Tvrde da se radi o „čistom pranju para“ koje realizuje Gradska uprava na čelu sa gradonačelnikom Draškom Stanivukovićem i firmom “Građenje Đurić”.

„Ovo što su radili u Donjim Kolima je teška sramota. Ko je dao nalog za ovo i ko je zadužen za ovu lakrdiju – sram vas bilo sve u Gradskoj upravi. Hoće li neko odgovarati za ovo? Svaka druga rupa je preskočena“, poručili su mještani uz fotografije puta.
Kažu da nemaju ni puta ni bankina i da je stanje katastrofalno.
Podsjetili su da je održavanje puta obaveza Grada Banjaluka i optužili gradske vlasti da se sprdaju sa narodom.

„Uskoro mještani Donjih Kola idu u blokadu glavnog puta Banjaluka – Jajce sve dok nam se ne krene raditi put kako treba“, poručili su.
Podsjećamo, firma “Građenje Đurić”, u vlasništvu Ilije Đurića, samo u avgustu od Grada Banjaluka dobila je oko 2 miliona KM za održavanje puteva. Ipak, uprkos milionskim iznosima, radovi su izvedeni loše, a Banjalučani i dalje preskaču rupe na gradskim i prigradskim saobraćajnicama.





Comments