Liturgija uz veliki broj vjernika: Ovako je dočekan Božić u Banjaluci
- Jan 7, 2025
- 1 min read
Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit banjalučki Jefrem služio je u ponoć Svetu arhijerejsku liturgiju u Sabornom hramu Hrista Spasitelja u Banjaluci, povodom praznika Hristovog rođenja – Božića.

Liturgiji su prisustvovali brojni vjernici, kojima je mitropolit banjalučki čestitao najradosniji hrišćanski praznik.
“Draga braćo i sestre, svima vama ovdje prisutnima i svim vjernicima našeg grada Banjaluke i naše Bogom čuvane Eparhije banjalučke najsrdačnije čestitam praznik Rođenja Hristovog – Mir Božiji, Hristos se rodi!”, poručio je mitropolit Jefrem.
Na Badnje veče u porti Hrama Svete Trojice osveštan je i naložen badnjak.
Srpska pravoslavna crkva proslavlja danas Božić, najradosniji hrišćanski praznik.




Comments