top of page

KRAJ SERIJE CRVENO-PLAVIH Zrinjski slavio u Banjaluci, ali Borac i dalje ima velikih plus 9

Veliki derbi Premijer lige BiH u Banjaluci odigrali su Borac i Zrinjski, a aktuelni prvak je slavio s 2:1 i tako pokazao da ne odustaje od odbrane trofeja.

Borac je poražen u meču 24. kola i ovo im je prvi poraz još od strarta šampionata kada ih je savladao Željezničar na Grbavici.

Borac je u ovom meču imao sjajnu priliku sa jednu ruku stavio na šampionski pehar, ali je četa Vinka Marinovića poklekla nakon 22 meča bez poraza u prvenstvu.

Zrinjski je vodio već nakon prvih 45 minuta pošto je mrežu domaćina načeo Tarik Ramić pogotkom u 38. minutu meča.

Nije se dugo igralo u drugom poluvremenu, a na semoforu je već bilo 0:2. Strijelac gola u 50. minutu meča bio je Tomislav Kiš.

Borac je u nadoknadi vremena samo uspio da ublaži poraz, a strijelac je bio Maks Juraj Ćelić.

I pored ovog poraza Borac ima veliku prednost u odnosu na Zrinjski. Banjalučani su lideri sa 58 bodova, dok je Zrinjski drugi sa 49. Do kraja prvenstva je ostalo još devet kola.