top of page

Kod Stanivukovića uvijek ima ''ALI'': Da li Banjaluka treba da plati 35 miliona za rasvjetu?

  • Writer: Banjalučke priče
    Banjalučke priče
  • 17 hours ago
  • 2 min read

"Ali mi to kao grad ne plaćamo, 35 miliona niko ne plaća", rekao je Draško Stanivuković, gradonačelnik Banjaluke. Očigledan primjer manipulacije Draška Stanivukovića kod koga uvijek ima ono "ALI" kada neku njegovu odluku javnost iskritikuje.

Ovako pokušava da se opravda jer mnogi Banjalučani misle da je bespotrebno davati 35 miliona maraka za rasvjetu smatrajući da, u ovom trenutku, ima mnogo prečih stvari da se riješe u gradu. Ali, to je kod Draška Stanivukovića neka njegova računica.


Firma iz Hrvatske dobija posao od grada, ali ne plaća grad jer on računa da će se, uštedama sa uličnom rasvjetom, te pare vratiti za 15 godina. Ima i onih koji mu poručuju da se dozove pameti.


"Pa 35 miliona maraka... Ono što je dobro da ćemo noću da vidimo koliko nam je Banjaluka prljavija, koliko su nepokošena trava kada se upali ta LЕD rasvjeta, to je jedino pohvalno. Ja apelujem na gradsku vlast, na gradonačelnika - urazumite se", kaže Goran Selak, odbornik SPS-a u Skupštini grada Banjaluka.


Teško da ima razuma. Stanivuković pominje uštede i time zamajava sugrađane. Kada uštede, koliko, kada bi sa tim uštedama mogao da se odradi neki konkretan posao? To nećete čuti. Ali hoćete brojne Banjalučane koji se žale da nema vode, mjesta u vrtićima, na puteve pune rupa, nedostatak parkinga, neredovan i preskup gradski prevoz... ali zato će rasvjeta sijati u punom sjaju.


"Ako pitate ima li šta prioritetnije, pa mi radimo sve druge projekte. Radimo puteve, škole, mostove, ulice, trotoare, ivičnjake, dijelimo knjige i stipendije, a ovo plaćamo iz ušteda, i ostaje nam dodatnih sredstava koje su nam mnogo dragocjeni i važni", rekao je Stanivuković.


Osim poruka da se urazumi, odbornici su nedavno zatražili i vanrednu sjednicu da se odluka o 35 miliona za rasvjetu preispita, ali ništa se nije desilo. Kažu da je problem što se gradska imovina prepušta privatnom interesu.


"Ono što je meni sporno je da se daje jednom privatniku na 15 godina u vlasništvo rasvjeta, a pritom Grad nastavlja da plaća račune za električnu energiju i za tih 15 godina privatnik samo ubire profit, a Grad ostaje bez svoje imovine koja je dosad bila u njegovom vlasništvu", kaže Dijana Ješić, odbornik Narodnog fronta u Skupštini grada Banjaluka.


Obećanja ima mnogo, projekata je još više - ali građani Banjaluke bi radije da se prvo riješe osnovni problemi.


"Zanima me živo i gdje će ta ulična rasvjeta biti raspoređena, jer u moju ulicu svakako neće, jer naša ulica čeka rasvjetu već skoro 15-ak godina koliko ja u njoj živim."


"Mislim da je to trenutno najmanji problem, rasvjeta. Mislim da to nije najveći problem koji bi se trebao riješiti."


"Da li ima više narod korist od uličnog osvjetljenja ili nečeg drugog", kažu građani.


U redu je rasvjeta, ali sigurno ima većih prioriteta koji to očigledno nisu i gradonačelniku, bez obzira što ga na to, svakodnevno, podsjećaju sugrađani. Podsjećamo i da dvije firme iz Srpske nisu prošle na tenderu jer, tvrdi gradonačelnik, nisu ispunjavale uslove.

 
 
 

Commenti


bottom of page