top of page

Kakav to odnos prema porodiljama imaju na UKC-u Srpske?

  • Oct 7, 2021
  • 3 min read

Zbog određenih navoda iz opozicije u Banjaluci o lošem tretmanu trudnica i porodilja na Univerzitetsko kliničkom centru Republike Srpske, naš portal je uradio istraživanje o njihovom tretmanu gdje smo došli do drugačijeg odgovora.



U posljednjih nekoliko dana opozicija vrši veliki uticaj kako na generalnog direktora UKC-a Srpske prof. dr Vladu Đajića tako i na cjelokupno rukovodstvo i sve zaposlene u ovoj zdravstvenoj ustanovi. Optužbe o lošem tretmanu i odnosu prema trudnicama dolaze iz redova opozicije koja već neko vrijeme ne prestaje sa iznošenjem neargumentovanih činjenica kako bi rad doktora okaraktersali kao nesavjestan i neetički.


„Po prijemu u bolnicu, doktorica je bila divna, susretljiva, ljubazna, zatim na samom porodu takođe svi maksimalno posvećeni i pažljivi, mene je porodila dr Dević, i cijeli tim je bio odličan. Na odjelu na kojem sam ležala, evo već treći put u istoj sobi, zaista ništa osim pohvala nemam da kažem, doktori u vizitama sve detaljno i jasno objasne, a sestre na usluzi 24h. Nemam lošeg iskustva i nisam pristrasna, rekla bih stvarno stanje kakvo god da bilo“, rekla nam je Nikolina Savić, koja se već dva puta porađala u ovoj zdravstvenoj ustanovi i svaki put je bila zadovoljna odnosom osoblja prema njoj i njenoj djeci.


S druge strane odbornica PDP-a Dijana Ješić tvrdi kako se na pojedinim odjelima na pocjepanoj posteljini nalaze i fleke krvi.


„Nema elastičnih zavoja, morala sam donijeti od kuće! Nema stativa za infuzije, prenose se iz sobe u sobu“, napisala je Ješićka na svom Fejsbuk profilu.


Da opozicija ne bira sredstva u borbi protiv političkih neistomišljenika, tako i protiv zdravstvenih radnika dokaz je izjava odbornice PDP-a Dijane Ješić. Politička pohlepa opozicije u Banjaluci nije dovela samo u pitanje profesionalnost i savjestan rad osoblja na UKC-u Srpske već i povjerenje građana u odnos prema njima.


„Što se tiče doktora, svi su stručni. Ja sam imala sreće da se na svom prvom porodu sretnem sa najboljima. Trudnoću sam vodila kod doktorice Vesne Ećim Zlojutro, koja mi je bila i ogromna podrška kroz cijelu trudnoću i sam porođaj. S obzirom na to da je ovo bila moja prva trudnoća u kojoj sam na svijet donijela dvije zdrave djevojčice. Bilo je čekanja na hodnicima, bilo je umora i panike, ali to je nešto što je svaka od nas prošla jer niko zaista nije bio povlašten, ne bar dok sam ja tu bila. S obzirom da je kod mene bila blizanačka trudnoća uz konsultacije sa dr Čančarević- Đajić, moja doktorica je donijela odluku o vremenu poroda. Ono što mi je bilo najvažnije u tom trenutku, a imala sam sreću da tako i bude, porod je prošao i bolje nego što sam očekivala. Zahvaljujući cjelokupnom timu koji je učestvovao u mom porođaju, pamtiću ga kao jedno divno iskustvo“, kazala je Marica Sladojević.


Dok se medicinski radnici u Srpskoj već nešto više od godnu i po dana bore sa svim poteškoćama koje im je donijela pandemija virusa korona, ljudi u Srpskoj, koji bi im trebali biti oslonac neprestano ih prozivaju i njihovu stručnost dovode u pitanje.


„Ružno je to što se dešava, ne samo sada već i ranije. Niko ne razumije nas koje se spremamo za porođaj. Taj strah i tremu koju proživljavate na vratima rađaone niko ko se sa tim nije susreo ne može razumjeti. Dovoljno je strah od poroda i strah za vašu bebu, najmanje u tom trenutku što vam treba su zli komentari koji mogu uticati na vaše mišljenje o tim doktorima. Ja imam samo riječi hvale i za doktore i sestre i babicu“, rekla je za naš portal Nikolina Tomić.













 
 
 

Comments


bottom of page