Još novca za Centralno spomen – obilježje! Stanivuković: Trebaće tu više miliona
- 2 hours ago
- 1 min read
Iako se tvrdilo da se Centralno spomen – obilježje poginulim borcima završilo, radovi se uskoro nastavljaju. Tako da za dodatne i nepridviđene radove biće izdvojeno preko 900.000 KM, a kako gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković tvrdi i taj iznos novca je nedovoljan.

Prema odluci Gradske uprave, posao vrijedan 939.258,45 KM sa PDV-om dodijeljen je grupi ponuđača „Tekton“ d.o.o. Banjaluka i „ABC Solutions“ d.o.o. Banjaluka, čija je ponuda nakon sprovedene e-aukcije ocijenjena kao najpovoljnija.
Iako se radi o značajnom iznosu, gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković odgovara za BL portal da je ovo tek dio šireg projekta uređenja prostora koji obuhvata Centralno spomen-obilježje, Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske i spomenik 12 beba.
“To neće koštati samo 900. 000.Trebaće tu više miliona”, komentariše Stanivuković.
Kako je najavio, na tom prostoru planirana je izgradnja Parka 12 beba, novo popločanje oko muzeja, kao i aleja sa bistama i spomenicima generala Vojske Republike Srpske koji su komandovali najznačajnijim ratnim operacijama.
„Između Centralnog spomen-obilježja i Parka 12 beba radićemo biste i spomenike generala koji su vodili jedinice. Jedan dio trga nosiće ime generala Momira Talića, a u donjem dijelu Spomen-obilježja biće smješten Muzej stvaranja Republike Srpske“, rekao je Stanivuković.
Dodao je da trenutna sredstva nisu dovoljna za realizaciju kompletne zamisli, zbog čega će se projekat provoditi kroz etape.
„Radićemo u etapama tokom narednih godina kako bismo cijeli kompleks priveli konačnoj namjeni“, zaključuje Stanivuković.




Comments