top of page

„Hvala, gradonačelniče, što smo žedni svaki drugi dan“ – Mještani Donjih Kola poručuju Stanivukoviću: Šta da radimo sa stokom i djecom bez vode?

  • Jun 5, 2025
  • 1 min read

Mještani Donjih Kola, tačnije iz zaseoka Trubajići, Javorci i Krečari, sarkastično zahvaljuju gradonačelniku Banjaluke što već mjesecima žive po sistemu „voda dva dana, pa sedam dana ništa“.



„Voda je došla nakon sedam dana, i to ne puna dva dana. Jutros je opet nema. I tako stalno, u krug“, poručuju mještani.


Pitaju se kako da napoje stoku, okupaju djecu i pripreme ih za školu, kad im je osnovna potreba, pitka voda luksuz koji dobijaju na kašičicu.


„Da li ćemo morati dovoditi cisterne i praviti rezervoare u dvorištima kao da živimo u pustinji, a ne 20 kilometara od centra Banjaluke?“, ogorčeno pitaju.

 
 
 

Comments


bottom of page