“Gradonačelniče, pali ste na najniže grane!” Selak objavio snimak Stanivukovića pa ga žestoko isprozivao (VIDEO)
- Aug 12, 2025
- 1 min read
Goran Selak, član Odbora za praćenje realizacije projekta izgradnje Centralnog spomen-obeležja i predsjednik Socijalističke partije Srpske, na društvenim mrežama je objavio video u kojem gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković tvrdi da nije ispravno reći “spomenik palim borcima”.

Selak je, međutim, uz ovaj snimak objavio i video sa ranije konferencije za medije na kojoj se jasno vidi da je upravo Stanivuković koristio termin “spomenik palim borcima” govoreći o izgradnji ovog spomen-obeležja.
U svom statusu Selak je poručio: “Za lekciju drugima, morate imati znanje i znati da radite ispravnu stvar. Kada zaboravite ko ste i pomislite da ste neko, gradonačelniče, ipak ste samo srednjoškolac koji zaboravlja sopstvene riječi. Gradonačelniče, pali ste na najniže grane!”
Iz SPS podsjećaju da je ispravno je reći “palim borcima”, a oblik u dativu/ lokativu množine “borcima” koristi se u kontekstu odavanja počasti, na primjer:
• “Spomenik palim borcima”
• “U znak sjećanja palim borcima”.




Comments