top of page

Grad ne da pare: Počinje štrajk u banjalučkim vrtićima

  • Jul 1, 2025
  • 1 min read

Zaposleni u Centru za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banjaluka u četvrtak će stupiti u jednočasovni štrajk upozorenja.

 

Štrajk će početi u 7:15 ujutro i u periodu njegovog trajanja djeca se neće primati u vrtiće, što znači da roditelji moraju da porane prije početka ili da djecu dovedu iza 8:15.

 

Sindikalna organizacija u centru ima dva zahtjeva. Jedan je da se radnicima povećaju plate za 20 odsto a drugi da njihova djeca imaju prednost kod upisa u vrtiće.

Kako saznaje Capital, ukoliko se zahtjevi ne ispune, u planu je generalni štrajk.

 

Prethodno su iz gradske uprave saopštili kako novca za povećanje plata nema.

 
 
 

Comments


bottom of page