top of page

"Brbljivog" odbornika pozvali na ODGOVORNOST: Nije problem što je Vrbas pun fekalija, problem je kad se o tome priča

  • Jul 15, 2025
  • 1 min read

Dejan Sejmanović, odbornik Ujedinjene Srpske u Skupštini grada Banjaluka, koji je za govorio o istresanju fekalija u šaht neposredno uz Vrbas, pozvan je na "razgovor" u "Vodovod".

Iz ovog komunalnog preduzeća, koje je upravlja i kanalizacionom mrežom i određuje lokacije za istresanje fekalnog otpada, pozvali su Sejmanovića da “objasni” svoj medijski istup, saznaje Srpskainfo.

 

 

Podsjećamo, odbornik Sejmanović je za Srpskainfo rekao da svakodnevno dobija poruke od mještana i izletnika, koji se žale da se na Adi i kod Lendrinog mlina od jutra do mraka istresaju fekalije iz septičkih jama i iz pokretnih WC-kabina i to u šahtove koji su u neposrednoj blizini Vrbasa.

Njegova izjava je popraćena i video snimkom kada je ekipa Srpskainfo zatekla 2 kamiona sa eko WC-kabinama, koje iznajmljuje preduzeće “Vigrad”, i radnike koji su fekalni otpad istresli u šaht.


Kako je Sejmanović upozorio i kako se vidi na snimku, u naselju Lazarevo u blizini Lendrinog mlina fekalni otpad se istresa u šaht koji se nalazi na nekoliko metara od Vrbasa koji se direktno ulijeva u rijeku. Zbog niskog vodostaja, otpad pluta rijekom i širi se nesnosan smrad.

 

U Banjaluci, zbog nepostojanja kolektora otpadnih voda i inače sav fekalni otpad završava u Vrbasu. To je jedan od najvećih problema u gradu, koji nije od juče, nego traje decenijama.


Gradonačelnici i gradske vlasti se smjenjuju, a u pjesmama opjevani Vrbas, sve smrdljiviji teče kroz “krajišku zelenu ljepoticu”, a Banjalučani su do guše u – zna se čemu.


Ali, izgleda da to nije najveći problem. Najveći problem je kad neko javno progovori ono što svi znamo.

 

 
 
 

Comments


bottom of page