top of page

Borac grabi ka jesenjoj tituli, pobjedom protiv Širokog učvrstili se na vrhu tabele

Fudbaleri banjalučkog Borca savladali su na svom terenu ekipu Širokog Brijega rezultatom 1:0 i dodatno su se učvrstili na vrhu tabele.

Borac je snažno krenuo od samog početka i bio je bolji rival u prvom poluvremenu, a već u 4. minuti Blagaić je pogodio stativu udarcem iz daljine.

Široki je imao nekoliko poluprilika, ali ništa što bi zabrinulo domaće. U 33. minuti Hrelja je šutirao pored gola iz blizine, a onda u 41. minuti desio se trenutak odluke.

Čavić je umakao odbrani gostiju i šutirao je, a Bender je slabo reagovao i lopta je završila u mreži za vodstvo Borca 1:0.

Borac je prijetio preko Čavića i na startu drugog dijela, ali lopta je otišla pored gola. Veliku šansu nedugo zatim imao je i Blagaić, ali je Bender odbranio, kao i pokušaj Hrelje nešto kasnije.

Do kraja je Borac ipak uspio sačuvati vodstvo i upisati važnu pobjedu kojom se učvrstio na vrhu. U narednom kolu Banajlučane očekuje gostovanje Sarajevu, dok Široki Brijeg dočekuje Posušje.