top of page

Banjalučka policija kažnjava: Evo kako su prošli vozači i pješaci

  • May 23, 2025
  • 1 min read

Banjalučka policija sankcionisala je 172 vozača zbog nepropuštanja pješaka na obilježenom pješačkom prelazu i 112 pješaka zbog prelaska kolovoza mimo obilježenog pješačkog prelaza.

 



Prekršajni nalozi uručeni su i za još 92 vozača zbog ostalih prekršaja iz oblasti bezbjednosti saobraćaja.

 

Riječ je o akciji sprovedenoj na području grada Banjaluka sa akcentom na “odnos vozač – pješak” i nepropisno kretanje pješaka, saopšteno je iz Policijske uprave Banjaluka.


Policijska uprava Banjaluka kontinuirano prati stanje bezbjednosti iz oblasti saobraćaja i shodno analizama realizuje preventivne i represivne aktivnosti sa ciljem podizanja svijesti i bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju.

 

“Apelujemo da svi učesnici u saobraćaju poštuju zakonske odredbe, te da odgovornim ponašanjem zaštite sebe i druge učesnike u saobraćaju”, navodi se u saopštenju.

 
 
 

Comments


bottom of page