top of page

Banjalučani i studenti odali počast žrtvama novosadske tragedije

  • Nov 1, 2025
  • 1 min read

U banjalučkom kampusu Univerziteta danas je održan komemorativni skup posvećen žrtvama tragedije koja se prije godinu dana dogodila u Novom Sadu.


U znak sjećanja na 16 stradalih, na stolicama su postavljene bijele ruže, a prisutni su sa 16 minuta ćutanja odali počast  izgubljenim mladim životima.


Na skupu su se obratili studenti Univerziteta u Banjaluci, koji su pročitali imena svih žrtava i podsjetili na borbu svojih kolega u Srbiji za istinu i pravdu.


U trenutku tišine, tačno u 11.52 – u času kada se 1. novembra prošle godine dogodila nesreća – prisutni su zajedno uputili molitvu i izrazili saosjećanje sa porodicama poginulih.


- Sav bol koji je uslijedio nakon 1. novembra, vapaji za istinom i pravdom sve bi bilo uzaludno da nije bilo najvećeg studentskog pokreta u novijoj istoriji. S ovog mjesta mi smo im pružali podršku. U ovoj aleji naučili smo da podignemo glas - poručili su studenti.


Banjalučki studenti i ranije su organizovali skupove podrške svojim kolegama u Srbiji, tražeći odgovornost za tragediju u Novom Sadu i ukazujući na potrebu za većom borbom protiv nepravde i korupcije u sistemu.

 
 
 

Comments


bottom of page