top of page

Azil na Manjači već 9 dana bez radnika, volonteri tvrde da su tri šteneta uginula (Video)

  • Jul 9, 2025
  • 1 min read

Situacija u azilu na Manjači i do sada je bila loša, ali sada je – još gora. Već devet dana, tamo nema nijednog radnika, čime je, više od 120 pasa, ostavljeno bez adekvatne brige. Volonteri se bore koliko mogu. Obilaze, čiste, hrane. Jedna od njih, čije je ime poznato redakciji Srpskainfo, tvrdi da su tri šteneta umrla u najgorim mukama.

-Štenci su od vrućine, neadekvatne brige i njege, dobili parvo virus. Tri su uginula, dva se bore za život. Trenutno su u ambulanti. Goran Milivojeć, koji je zaposlen u Gradskoj upravi Banjaluka, obilazi azil jednom dnevno, ali to nije dovoljno. Štenci se moraju hraniti tri do četiri puta dnevno – kaže ova volonterka.


Psi, koji borave u hangaru, podsjeća ona, nikad ne izlaze napolje. Jedu, piju, spavaju i obavljaju nužde u boksovima. I zato insistira na ispustima, koje je gradska vlast, odavno obećala.


Tragom ovih informacija, novinari portala Srspkainfo poslali su upit na adresu Gradske uprave, u kojem, između ostalog, traže objašnjenje zašto je azil već devet dana bez radnika. Do objavljivanja ovog teksta, odgovor nisu dobili.


Napominju da su iz Gradske uprave, 4. juna rekli da traže način kako da obezbijede finansijska sredstva za finansiranje ispusta, navodeći da i Udruženje za zaštitu životinja “WagWag” sprovodi akciju prikupljanja donatorskih sredstava. Predsjednica ovog udruženja Anđela Španović, za Srpskainfo je rekla da će sve znati u narednih “desetak dana”.


–Prikupljena su određena sredstva – kratko je rekla Španovićeva.

 
 
 

Comments


bottom of page