Apel potrošačima: Raste potrošnja vode iz rezervoara Tunjice
- 3 hours ago
- 1 min read
Iako je stanje sa vodosnabdjevanjem još uvijek zadovoljavajuće, primjetna je veća potrošnja vode iz rezervoara Tunjice, zbog čega apelujemo na sugrađane da vodu koriste racionalno.

Poručio je ovo zamjenik komandanta Gradskog štaba za vanredne situacije Miroslav Ševo, koji je pojasnio da voda iz javnog gradskog „Vodovoda“ nije predviđena za zalijevanje bašti i punjenje bazena, već isključivo za piće i ličnu higijenu, dok u ruralnim krajevima može biti upotrijebljena i za napajanje stoke, saopštili su iz GU Banjaluka.
-Kao i do sada u cilju očuvanja stabilnosti sistema vodosnabdijevanja na području grada, pripremili smo niz narednih koraka a sve u cilju da preduprijedimo potencijalne izazovne situacije koje mogu nastati ukoliko potraje period bez padavina i ako dođe do povećane potrošnje vode – rekao je on.
Dodao je i to da je, prema informacijama iz „Vodovoda“, evidentirana povećana potrošnje u večernjim satima, odnosno u periodu od 18.00 do 23.00 časa na području koje se snabdijeva sa rezervoara Tunjice.
Naglasio je i to da će, ukoliko bude potrebe, gradske službe preduzeti sve mjere kako građani ne bi ispaštali zzbog nesavjesnih pojedinaca, s obzirom da je takva potrošnja narušila sistem.
-Izgradnja sistema Tunjice 1 i 2 odvija se predviđenom dinamikom, ali dok taj projekat ne bude okončan neophodno je da budemo solidarni da vodu trošimo racionalno kako ne bismo ugrozili vodosnabdijevanje – rekao je Ševo.
Takođe je najavio da će Komunalna policija već od danas pojačano kontrolisati stanje na terenu, te da će svi oni koji ne budu nesavjesno i neracionalno trošli vodu biti sankcionisani.




Comments