Đajić domaćin masala u Obrovcu: Nastaviću da pomažem svakom mjestu koje njeguje svoje korijene
- Jun 5, 2025
- 1 min read
"Danas mi je pripala izuzetna čast da budem domaćin masala u Obrovcu, na poziv sveštenika Mirka Batare i organizacionog odbora. Ovo nije bila samo čast, već i velika odgovornost, jer su ljudi prepoznali moj dugogodišnji trud i posvećenost u pomaganju crkvama i očuvanju naših vjerskih običaja", naveo je predsjednik GrO SNSD-a Banjaluka prof. dr Vlado Đajić.

Kako Đajić dalje nastavlja, više od 200 ljudi danas u Obrovcu svjedočilo je koliko je važno čuvati nasljeđe svojih predaka, vjeru, tradiciju i svetitelje koji nas čuvaju. Selo bez zaštitnika nije samo prazno mjesto, već i bez duhovne osnove, a ovakvi skupovi, kako on poručuje, podsjećaju koliko je važno da to ne zaboravimo.
"Nastaviću da pomažem, kao što sam to činio i do sada, ne samo Bronzanom Majdanu, već svakom mjestu koje njeguje svoje korijene, u Banjoj Luci i širom Republike Srpske.
Od srca hvala svima koji čuvaju i njeguju našu vjeru i zajedništvo", naveo je Đajić te dodao:
"Danas sam s radošću poklonio ikonu krsne slave, Svetog oca Nikole, svešteniku Miši Bataru – čovjeku koji istinski utjelovljuje poziv sveštenika. Častan, pošten i predan, otac Mišo je jedan od najuglednijih sveštenika Eparhije banjalučke. Njegova briga za vjernike, posvećenost Crkvi i iskrena vjera nikada nisu bili upitni. Nikada nije dao do znanja da mu je išta važnije od njegove pastve i služenja Bogu. Velika mi je čast i zadovoljstvo poznavati takve ljude, ljude kojima su vjera, Crkva i vjernici uvijek na prvom mjestu".










Comments